четвер, 30 грудня 2021 р.

 

Школа у селі залишилась єдиним місцем соціалізації

Школа здебільшого залишається єдиним місцем соціалізації для молоді, що мешкає в українських селах.

Про це йдеться у результатах дослідження якості освіти у сільських школах, які презентували у Державній службі якості освіти.

Відповідно до аналітичного звіту за підсумками соціологічного дослідження, учні вказують на те, що їм важко розмежувати шкільне і позашкільне життя. Саме у школі вони мають друзів та проводять чимало часу.

Окрім того, учні у своїх відповідях скаржились, що інших місць для соціалізації молоді в їхніх селах немає.

Також у ході опитування старшокласники розповіли, якою в їхньому розумінні є «ідеальна» школа, якими є їхні погляди на психологічний клімат школи та освітнє середовище.

Зокрема, основними ознаками «ідеальної» школи учні називають підтримку вчителів і однокласників, дружню і доброзичливу атмосферу, відсутність цькування та дискримінації.

Сприятливе освітнє середовище визначається і рівнем приналежності учня та учениці до закладу, що формується, зокрема й через залученість учнівства до ухвалення рішень, до змін у своєму закладі освіти.

Учні вважають важливою свою участь у позакласних заходах та у більш системній роботі над облаштуванням території школи, озеленення тощо.

Детальніше...https://osvita.ua/school/85286/

Немає коментарів:

Дописати коментар