вівторок, 7 грудня 2021 р.

 

Як підтримувати мотивацію учнів: 21 проста ідея

Навіть коли діти вчаться за найкращими підручниками і з використанням найсучасніших освітніх технологій, це не принесе результату, якщо в них немає достатньої мотивації до навчання. Внутрішня і зовнішня мотивація – це ключовий чинник успішності навчання на всіх етапах. 

Учителі можуть підтримувати таку мотивацію у своїх учнів. Звичайно, зробити це непросто: у кожної дитини різна мотивація, і для того, щоб сформувати її в класі, може знадобитися багато часу та зусиль. Навіть досвідченим учителям іноді буває важко підтримувати мотивацію. 

Незалежно від того, чи робите ви перші кроки в навчанні дітей чи вже маєте досвід, ви можете використовувати певні методи, щоб мотивувати дітей і розвивати їхній потенціал.

21 спосіб мотивувати учнів до навчання

1. Дайте дітям відчуття контролю

Хоча керівництво вчителя важливе для того, щоб зберегти мотивацію дітей, іще кращий спосіб – дати їм певний вибір і контроль над процесом навчання. Наприклад, ви можете пропонувати учням завдання на вибір або дозволити самостійно вибрати тему для проєкту. Це дасть їм відчуття контролю і спонукатиме робити більше.

2. Чітко формулюйте цілі навчання

Учні можуть відчувати фрустрацію під час уроку, якщо вони не знають кінцеву мету. Щоб зберігати мотивацію до навчання, діти мають знати, чого від них очікують. На початку навчального року озвучте учням правила, цілі та свої очікування від їхньої роботи. Так діти чітко знатимуть, над чим їм потрібно працювати.

3. Створюйте безпечне середовище

Хоч учні мають розуміти, що в їхніх дій є наслідки, позитивне підкріплення мотивує їх набагато краще, ніж погрози. Коли вчителі створюють для учнів безпечне, сприятливе середовище, демонструють свою віру в їхні здібності, у дітей підвищується мотивація до навчання.

Зрештою діти прагнуть до того, щоб виправдати очікування дорослих. Тому зосередьтеся на тому, що їм можна, а не на тому, чого не можна.

4. Міняйте обстановку

Клас – це найкраще місце для проведення навчального процесу. Однак коли учні кожен день проводять за партою, їм може стати нудно. Щоб повернути інтерес до предмета чи до навчання загалом, не обмежуйте дітей стінами класу. 

Ходіть із ними на екскурсії, запрошуйте гостей, щоб вони виступили перед класом, або просто проводьте дослідження з окремих тем у бібліотеці. Мозок любить нове, і нова обстановка може стати для учнів саме тим, що потрібно для додаткової мотивації.

5. Пропонуйте учням різноманітний досвід

Учні по-різному сприймають навчальний матеріал. Одні діти краще засвоюють його на практиці. Інші люблять дізнаватися інформацію з книжок або працювати в групах. 

Щоб підтримувати мотивацію всіх учнів у класі, комбінуйте методи навчання. Так діти з різними вподобаннями зможуть зосередитися на тому, що їм більше до душі. Це дасть змогу зберегти інтерес до предмета й залишатися залученими.

Детальніше...https://osvita.ua/school/method/85173/

Немає коментарів:

Дописати коментар