вівторок, 30 червня 2020 р.


Онлайн тест 2020 року з української мови та літератури

Використовуючи сервіс ЗНО-онлайн, учасники тестування з української мови та літератури мають можливість без зайвих зусиль визначити свій тестовий бал за виконання завдань тесту, окрім завдань відкритої форми.
Для того щоб скористатись сервісом, учаснику ЗНО необхідно заповнити варіанти відповідей, що були надані ним під час виконання завдань тесту з української мови та літератури.
Після надання усіх відповідей учасник тестування отримає значення тестового бала за виконання завдань тесту.

Детальніше....https://osvita.ua/test/74827/

Відбулось ЗНО з української мови і літератури

У вівторок відбулось проведення обов’язкового для усіх учасників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, результати якого зараховуватимуться як вступний іспит для бажаючих вступати до закладів вищої освіти, а також за бажанням учасника, як державна підсумкова атестація навчального курсу з української мови.
Максимальна кількість тестових балів за виконання частини тесту «Українська мова» дорівнює 68 тестовим балам.
Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, дорівнює 104 балам.


Детальніше....https://osvita.ua/test/74818/

пʼятниця, 26 червня 2020 р.


Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН розробило нове положення про шкільну дистанційну освіту. Документ визначає механізм здобуття середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами.
Президент підписав закон про звільнення учнів від ДПА. Закон має на меті мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби.
Мандзій: новий навчальний рік розпочнеться з 1 вересня. До кінця червня Міністерство освіти спільно з Міністерством охорони здоров'я розроблять додаткові протоколи, що визначатимуть заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей з 1 вересня.


Детальніше....https://osvita.ua/news/74797/

четвер, 25 червня 2020 р.


Про розрахунок середнього бала атестата в 2020 році

Міністерством освіти і науки надані роз'яснення щодо обчислення середнього бала документа про повну загальну середню освіту в 2020 році.
Необхідність роз'яснень викликана ухваленням закону, що звільняє від державної підсумкової атестації всіх здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Пропонуємо читачам повний текст роз'яснень Міністерства освіти з зазначеного питання.


Детальніше....https://osvita.ua/school/74740/
Детальніше...https://mon.gov.ua/ua/news/yak-organizuvati-yakisne-zmishane-navchannya-mon-rozrobilo-rekomendaciyi-dlya-universitetiv-ta-koledzhiv

середа, 24 червня 2020 р.


Принципи НУШ стануть надбанням учнів 5-9 класів

Принципи і пріоритети Нової української школи стануть надбанням учнів 5-9 класів, а не залишаться винятково в початковій школі.
Про це у своєму Facebook повідомила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, коментуючи основні засади проекту Державного стандарту базової освіти.
За її словами, проект нового Державного стандарту пройшов кілька кіл публічних консультацій та обговорень і є консолідуючим документом, за яким навчатимуться учні базової школи.
«Сьогодні підписала проєкт Державного стандарту базової освіти на погодження ЦОВВ. Гортаючи стандарт, можна з упевненістю сказати: принципи і пріоритети НУШ стануть надбанням учнів 5-9 класів, а не залишаться винятково в початковій школі. Стандарт компетентнісний, бо ґрунтується на вміннях, знаннях і цінностях, а не на переліку фактажу. Він допомагає відстежувати поступ учнів за конкретними результатами навчання», - зазначає в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Детальніше....https://osvita.ua/school/reform/74709/

МОН затвердило перелік регульованих спеціальностей

Міністерство освіти і науки затвердило перелік спеціальностей, здобуття освіти з яких необхідне для доступу до регульованих професій.
Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій.
Планується, що впровадження додаткового регулювання дозволить встановити єдині підходи щодо регулювання доступу до певних видів професійної діяльності в частині визначення особливостей ліцензування освітньої діяльності, додаткових вимог до правил прийому для здобуття вищої освіти за такими спеціальностями, структури освітньої програми, змісту освіти, організації освітнього процесу та атестації здобувачів вищої освіти.
Всього таких регульованих спеціальностей 28 – вони передбачають особливо відповідальну роботу. Зокрема, це правнича сфера, атомна енергетика, медицина, військова служба тощо.

Детальніше....https://osvita.ua/vnz/74706/

вівторок, 23 червня 2020 р.


ПРИШКІЛЬНІ ТАБОРИ НЕ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЩОНАЙМЕНШЕ ДО 31 ЛИПНЯ – РІШЕННЯ УРЯДУ


ЛЮБОМИРА МАНДЗІЙ: МОН НЕ ПЕРЕВОДИТЬ ШКОЛИ НА ДИСТАНЦІЙНУ ОСВІТУ, ФОРМАТ НАВЧАННЯ З 1 ВЕРЕСНЯ ЗАЛЕЖАТИМЕ ВИКЛЮЧНО ВІД ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ

Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації. Про це заявила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій сьогодні, 23 червня 2020 року.
“МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.


Детальніше....https://mon.gov.ua/ua/news/lyubomira-mandzij-mon-ne-perevodit-shkoli-na-distancijnu-osvitu-format-navchannya-z-1-veresnya-zalezhatime-viklyuchno-vid-epidemiologichnoyi-situaciyi

понеділок, 22 червня 2020 р.

Детальніше....https://mon.gov.ua/ua/news/vipusknikiv-20192020-navchalnogo-roku-zvilneno-vid-dpa-voni-mozhut-projti-yiyi-za-vlasnim-bazhannyam-rishennya-verhovnoyi-radi

МОН розробило нове положення про шкільну дистанційну освіту
Міністерством освіти і науки розроблено Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.
Проект документа оприлюднений відомством для громадського обговорення.
Документ визначає механізм забезпечення здобуття загальної середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами.
Організація дистанційного навчання має забезпечити можливість реалізувати право учнів на якісну та доступну освіту відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду.
У разі потреби дистанційне навчання може організовуватися за індивідуальним навчальним планом.


Детальніше....https://osvita.ua/school/74691/

пʼятниця, 19 червня 2020 р.


Підсумки тижня в освіті: головні події

Скасування пробного ЗНО коштуватиме бюджету 53 млн. За дорученням Володимира Зеленського, учасникам пробного ЗНО, проведення якого не відбулось 15 і 17 червня, будуть повернуті кошти, сплачені за участь у тестуванні. Вартість одного тестування складає від 138 до 150 грн.
Cкасування ЗНО буде великим кроком назад, - Разумков. За словами голови ВР, зовнішнє незалежне оцінювання є реальним механізмом, який надає змогу дітям потрапити до вишів незалежно від того, де вони мешкають у невеликому місті, селі або столиці.
МОН гарантує безпечне проведення ЗНО, - заява. Міносвіти готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря. За словами Любомири Мандзій, скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки воно є механізмом прозорого вступу до вишу.


Детальніше....https://osvita.ua/news/74688/

Рада звільнила всіх випускників від ДПА
Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, що дозволять у цьому навчальному році звільнити випускників шкіл, а також учнів, слухачів, студентів закладів професійно-технічної, вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/20 навчальному році,  від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації.
За відповідний законопроект у четвер проголосувало 356 народних депутатів.
Метою законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час оцінювання результатів навчання учнів та студентів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Згідно з документом, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, зможуть отримати документи про здобуття повної загальної середньої освіти без проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Детальніше...https://osvita.ua/school/74661/

четвер, 18 червня 2020 р.

Як учителі переживали загальнодержавний карантин?
Ніхто не очікував, що черговий карантин із сезонного перетвориться на загальнодержавний. Як ізоляцію та дистанційне навчання переживали педагоги? Проєкт Прошколу провів опитування, і 1400 викладачів поділилися своїм досвідом та описали психологічний стан на карантині.

Детальніше...https://osvita.ua/school/74480/

середа, 17 червня 2020 р.


Пробне ЗНО 2020: завдання тестів з усіх предметів
17 червня розпочалось проведення другої сесії пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, цього року тестування відбувається у дистанційній формі.
З метою ознайомлення учасників тестування з тестовими завданнями Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив варіанти тестових зошитів з усіх предметів. Учасникам тестування пропонується опрацювати тестові завдання вдома.
Тести з кожного навчального предмета мають свої особливості, зокрема, час на виконання роботи, кількість завдань та тестових форм.


Детальніше....https://osvita.ua/test/74653/

Президент вніс законопроект про звільнення учнів від ДПА

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді ухвалити зміни до законодавства, що дозволять у цьому навчальному році звільнити учнів від необхідності проходження державної підсумкової атестації.
Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», зареєстрований у Верховній Раді 16 червня.
Метою законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та уможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.
У разі ухвалення законопроекту здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, матимуть право пройти державну підсумкову атестацію за власним бажанням.

Детальніше....https://osvita.ua/school/74654/

вівторок, 16 червня 2020 р.


МОЗ: літні дитячі табори поки не відкриються

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення щодо недоцільності відкриття дитячих оздоровчих таборів раніше 1 липня цього року.
Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу.
Доповідаючи про стан ситуації з дитячими оздоровчими таборами, міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що попри необхідність оздоровити цього літа більше 1,2 млн дітей, більшість з яких є представниками пільгових категорій населення, клінічна ситуація щодо COVID-19 залишається достатньо напруженою.
«В тому числі ми бачимо велику проблему з можливими спалахами в дитячих таборах інших інфекційних хвороб, в тому числі кишкових, так як це було в 2018-2019 роках. В таких випадках необхідно буде терміново доставляти дітей в інфекційні лікарні, левова частина яких зараз безпосередньо працюють з COVID-19», - зазначив Степанов.

Детальніше....https://osvita.ua/school/74647/

В українських школах планують запровадити електронні щоденники

Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та іновацій, депутат від президентської партії «Слуга народу» Сергій Бабак заявив про плани запровадити у школах електронну онлайн-систему з даними про уроки, успішність та відвідування учнями занять.

За його словами, батьки у будь-який момент матимуть можливість перевірит успіхи своєї дитини в режимі онлайн.
«Якщо є електронна подача документів до школи, є уроки в режимі онлайн, то чому б не зробити електронні щоденники? Паперова звітність як рудимент старої системи має зникнути і тим самим суттєво полегшити життя і вчителям, і дітям, а особливо батькам. Адже ви легко і в будь-який момент зможете подивитися успіхи вашої дитини і вчасно зреагувати, якщо їй потрібна допомога в навчанні», – сказав Бабак в інтерв’ю партійному сайту.


Детальніше....https://zaxid.net/v_ukrayinskih_shkolah_planuyut_zaprovaditi_elektronni_shhodenniki_n1501903

понеділок, 15 червня 2020 р.


МОН гарантує безпечне проведення ЗНО, - заява
Міністерство освіти і науки готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації.
Відповідна заява поширена Міністерством освіти і науки у понеділок 15 червня.
За словами в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики.
«Міністерство, Український і регіональні центри оцінювання якості освіти готові проводити ЗНО в безпечних умовах згідно з рекомендаціями Головного державного санітарного лікаря та гнучко реагують на дані від МОЗ щодо епідеміологічної ситуації. Пункти проведення тестування забезпечені медичними масками, термометрами, антисептиками та захистом для медиків», - зазначає Мандзій.


Детальніше...https://osvita.ua/test/74626/

Онлайн тест пробного ЗНО-2020 з української мови
На сайті «ЗНО онлайн» розміщено тест пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року з української мови та літератури.
Завдяки онлайн сервісу всі майбутні учасники ЗНО можуть безкоштовно пройти тест, що був запропонований для виконання учасникам пробного ЗНО у понеділок 15 червня. В онлайн тесті використані завдання тестового зошиту, що отримали учасники пробного ЗНО.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованому тесті максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.

Детальніше....https://osvita.ua/test/74621/


Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти
МОН України інформує про ключові зміни для тих, хто вчить і навчається в умовах адаптивного карантину до 22 червня 2020 року. В регіонах, які послаблять карантин, із дотриманням вимог можуть працювати дитсадки, профтехи, заклади позашкілля та інклюзивно-ресурсні центри. Дозволено проводити ЗНО та вступні випробування.


Детальніше....http://mon-covid19.info/?fbclid=IwAR2eWvJZNld9TSSAa-E1Agr7Yu7CLLGUpnOyIcqBxMlWAaXt6jMtLjIyWNo

пʼятниця, 12 червня 2020 р.


Підсумки тижня в освіті: головні події

Мандзій: рішення про ДПА у Києві є перевищенням повноважень. Київська міська державна адміністрація перевищила власні повноваження, ухвалюючи рішення про звільнення випускників шкіл столиці від проходження державної підсумкової атестації.
Пункти ЗНО забезпечать необхідними засобами захисту. Міністерство освіти спільно з Групою Нафтогаз, ЮНІСЕФ Україна та Посольством Швейцарії в Україні забезпечать пункти проведення зовнішнього оцінювання необхідними засобами захисту.
40% українських шкіл не мають якісного Інтернету. Лише 60% українських шкіл мають підключення до Інтернету за допомогою оптоволоконних технологій, що дозволяє учням та вчителям отримувати необхідний для навчання контент та ефективно працювати онлайн.

Детальніше...https://osvita.ua/news/74525/

ЗАВЕРШИЛОСЬ НАВЧАННЯ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ ОНЛАЙН: 10 ТИЖНІВ, 1316 УРОКІВ, 16,2 МЛН ПЕРЕГЛЯДІВ ТА ВДЯЧНІСТЬ ПЕДАГОГАМ ЗА РОБОТУ
Сьогодні, 12 червня, – останній день роботи Всеукраїнської школи онлайн у 2019-2020 навчальному році. Трансляція уроків для учнів 1-11 класів під час карантину тривала впродовж 10 тижнів на українських телеканалах та YouTube МОН, де зібрала понад 16 млн переглядів. Відповідну інформацію опубліковано на сайті МОН сьогодні, 12 червня 2020 року.

четвер, 11 червня 2020 р.


На Тернопільщині інструкторів ЗНО протестують на коронавірус

На Тернопільщині всі працівники, які будуть долучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, пройдуть ПЛР-тестування.
Про це, в ефірі програми «Сніданок 1+1», сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
За її словами, у неї напередодні відбулась розмова з головою Тернопільської обласної державної адміністрації, який повідомив, що відповідне рішення було ухвалено комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Вони на комісії ТЕБ і НС приняли рішення, що протестують ПЛР тестами всіх працівників, які долучені до організації ДПА у формі ЗНО», - сказала Любомира Мандзій.
Детальніше....https://osvita.ua/test/74469/

Уряд оновив правила формування регіонального замовлення

Кабінет Міністрів оновив рекомендації, за якими формуватиметься регіональне замовлення на підготовку фахівців і робітничих кадрів.
Відповідне рішення ухвалено 10 червня 2020 року під час засідання уряду.
Планується, що заклади професійної, фахової передвищої та вищої освіти вже з вересня готуватимуть прогнози для навчання студентів і учнів за кошти регіонального замовлення за оновленими правилами.
У правилах закладений чіткий календар погодження таких обсягів із ключовими гравцями регіональних ринків праці, а також виписані повноваження кожного з них.
Детальніше....https://osvita.ua/vnz/74386/

середа, 10 червня 2020 р.


Як вихователям знайти спільну мову з батьками: сучасні форми взаємодії
Поради, які допоможуть вихователю налагодити взаємини з батьками та покращити процес виховання дітей.
Вихователь - це перший, після мами, вчитель, який зустрічається дітям на життєвому шляху.
І саме це робить професію вихователя дуже відповідальною. Знайти підхід до кожної дитини, дати відповідь на будь-яке запитання маляти, бути спокійним, ласкавим, терплячим – вихователь мусить поєднувати в собі вчительські здібності з найкращими рисами характеру. А головне  - завжди бути цікавим для своїх вихованців.

Детальніше...https://vseosvita.ua/news/yak-vykhovateliam-znaity-spilnu-movu-z-batkamy-suchasni-formy-vzaiemodii-18408.html

Омбудсмен хоче обговорити звільнення учнів від ДПА

Освітній омбудсмен пропонує провести позачергове засідання Колегії Міністерства освіти і науки, на якому обговорити пропозиції щодо звільнення від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти і не планують вступати до вишів.
Про це йдеться у листі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій.
За словами Горбачова, ситуація, що склалася із проведенням державної підсумкової атестації для осіб, які у 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, є дуже тривожною та вимагає негайного фахового обговорення та ухвалення виважених рішень задля забезпечення прав учасників освітнього процесу, найголовнішим з яких є, безумовно, право на життя та здоров’я.


Детальніше...https://osvita.ua/school/74377/

вівторок, 9 червня 2020 р.

Детальніше....https://mon.gov.ua/ua/news/bezpeka-pid-chas-zno-yevi-ta-yefvv-punkti-provedennya-budut-zabezpecheni-termometrami-dezinfikuyuchimi-zasobami-ta-maskami

9-Й ТИЖДЕНЬ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ОНЛАЙН: ПІДСУМКИ РОБОТИ ТА ВИХІДНИЙ 8 ЧЕРВНЯ
   Добігає кінця 9-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн – попереду останній тиждень навчання. Він триватиме 4 дні – з вівторка до п’ятниці, а понеділок, 8 червня, буде вихідним у зв’язку зі святом. Відповідну інформацію опублікували на сайті МОН сьогодні, 5 червня 2020 року.
Так, щоб повноцінно вичитати програму від початку карантину і до завершення навчального року, необхідно щонайменше 10 тижнів навчання. Уроки у Всеукраїнській школі онлайн розпочалися 6 квітня, тому триватимуть до 12 червня включно. Наприкінці проєкт збере уроки з базових предметів за програмою від початку і до кінця карантину.

Детальніше...https://mon.gov.ua/ua/news/9-j-tizhden-vseukrayinskoyi-shkoli-onlajn-pidsumki-roboti-ta-vihidnij-8-chervnya

пʼятниця, 5 червня 2020 р.


Підсумки тижня в освіті: головні події

Учасники пробного ЗНО отримали запрошення. Запрошення-перепустки розміщені в кабінетах учасників пробного ЗНО на сайтах регіональний центрів оцінювання якості освіти. Тестування з української мови відбудеться 15 червня, з усіх інших навчальних предметів – 17 червня.
В областях, що не будуть готові, ЗНО можуть перенести. В Українському центрі оцінювання якості освіти розглядають можливість проведення спеціальних додаткових сесій ЗНО в деяких областях, у разі неможливості провести тестування у визначені дати.
Про користь дистанційної освіти говорити зарано, - ДСЯО. У Державній службі якості освіти, посилаючись на результати опитування студентів та викладачів, зазначають, що про підтвердження практичної користі дистанційної освіти для системи вищої освіти говорити зарано.


Детальніше....https://osvita.ua/news/74325/

Проект НУШ для першокласників буде продовжений

Проект «Нова українська школа» для дітей, які підуть у перший клас 1 вересня 2020 року, не згортатимуть, а на закупівлю обладнання є фінансування.
Про це сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій в ефірі програми «Мокрик По Живому» на hromadske.
«Ми маємо попри обмеження бюджету мільярд шістдесят мільйонів, які вже отримали розпорядники коштів — обласні бюджети. Облдержадміністрації вже мали ухвалити відповідні рішення і розподілити ці кошти між закладами освіти», — каже Мандзій.
Вона зазначила, що наразі триває моніторинг того, як відбувається розподілення виділених грошей. Його результати мають бути готові 9 червня.

Детальніше....https://osvita.ua/school/74322/

четвер, 4 червня 2020 р.


В Україні створено Раду з питань розвитку вищої освіти

За результатами зустрічі з керівниками провідних закладів вищої освіти, що відбулась 2 червня, Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань розвитку вищої освіти в Україні.
Про це йдеться у повідомленні Офісу Президента України.
За словами Володимира Зеленського, завданнями Ради з питань розвитку вищої освіти, серед іншого, будуть удосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства в цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії закладів вищої освіти, механізму залучення приватних інвестицій та розвитку державно-приватного партнерства.


Детальніше....https://osvita.ua/vnz/reform/74278/

середа, 3 червня 2020 р.


ОБОВ’ЯЗКОВА ДІЛОВА ДОКУМЕНТАЦІЯ ДЛЯ ШКІЛ ВІДТЕПЕР НЕ МАТИМЕ СВІДОЦТВА ВІДПОВІДНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИМ ВИМОГАМ

Детальніше....https://mon.gov.ua/ua/news/obovyazkova-dilova-dokumentaciya-dlya-shkil-vidteper-ne-matime-svidoctva-vidpovidnosti-pedagogichnim-vimogam

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ, ЗНО, ВСТУПНА КАМПАНІЯ: МОН ЗАПУСТИЛО САЙТ ПРО КЛЮЧОВІ ЗМІНИ В ОСВІТІ, ВПРОВАДЖЕНІ ЧЕРЕЗ КАРАНТИН

Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому інформаційному ресурсі. Зокрема, тут розміщено інформацію про дистанційне навчання, завершення навчального року в школах, цьогорічне ЗНО та вступну кампанію. 
“З початку карантину МОН ухвалило багато управлінських рішень, щоб адаптувати освітні процеси до його умов. Відтепер з ключовою інформацією щодо основних змін можна ознайомитись на окремому інфоресурсі. А детально про ці зміни, як і раніше, можна дізнатись на сайті МОН. Ми вдячні партнерам зі швейцарсько-українського проєкту DECIDE за підтримку ініціативи, яка стане в нагоді і педагогам, і батькам з учнями, і тим, хто слідкує за ситуацією з карантином в Україні”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 


Детальніше....https://mon.gov.ua/ua/news/distancijne-navchannya-zno-vstupna-kampaniya-mon-zapustilo-inforesurs-pro-klyuchovi-zmini-v-osviti-vprovadzheni-cherez-karantin

вівторок, 2 червня 2020 р.


З вересня запрацює єдина освітня е-платформа, – Любомира Мандзій
Також МОН розробляє Положення про дистанційне навчання, яке дозволить інтегрувати елементи онлайн-освіти у навчальний процес.
Міністерство освіти і науки працює над створенням єдиної освітньої електронної платформи. Її запуск планується орієнтовно на 1 вересня 2020 року. Про це під час онлайн-конференції EdCamp повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.


Детальніше....https://vseosvita.ua/news/z-veresnia-zapratsiuie-iedyna-osvitnia-e-platforma-liubomyra-mandzii-17971.html