Відповідно до плану інституту, обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти 27.02.2025р. провів методичний захід «Специфічні розлади навчальних навичок: дислексія, дисграфія, дискалькулія» для асистентів учителів, які працюють з дітьми, у яких спостерігаються специфічні розлади навчальних навичок в оволодінні академічними компетентностями в освітньому процесі.
Онлайн-семінар викликав неабияку цікавість у педагогів, тому зареєструвалося 243 спеціалісти, а безпосередньо у заході взяло участь 138 осіб.
Дисграфія, дислексія, дискалькулія – це особливість, коли людині важко формувати навички письма, читання, математики, і, відповідно, опанувати їх. Актуальність теми: важливість підтримки дітей із специфічними розладами, вплив на навчання і самооцінку, основні напрямки роботи з особою із ООП.
На семінарі доповідачі висвітлили наступні питання:
Розпочала захід доцент, кандидат психологічних наук кафедри педагогіки та психології та інклюзивної освіти Оксана Жизномірська темою: «Особливості роботи асистентів учителів з батьками дітей із особливими освітніми потребами у закладі освіти».
Марія Глядик, модератор заходу, методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, ознайомила слухачів із темою: «Специфічні розлади шкільних навичок у здобувачів освіти: симптоми та особливості проявів»
Володимир Винник. асистент учителя 7-а класу ТНВК «Школи – ліцею № 6 ім. Н.Яремчука» креативно, чітко, професійно надав практичні рекомендації для асистентів вчителів у роботі з дитиною із дисграфією (7 клас) «Напрямки роботи з дитиною із дисграфією: практичний аспект».
Олена Свистун, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти презентувала методики роботи із розладами навчальних навичок «Подолання труднощів у навчанні учнів: перспективи та досягнення»
Під час практикуму була жива і приємна атмосфера із гарним зворотнім зв’язком. Зважаючи на неабияку зацікавленість темою, будемо продовжувати розробляти подібні методичні заходи.
Щиро дякую усім доповідачам за співпрацю, за високий професіоналізм, за обмін досвідом, а асистентам учителів – за активну участь у семінарі.
Немає коментарів:
Дописати коментар