14 березня 2025 року на платформі Google Meet відбувся обласний вебінар «Інклюзивне навчання в закладах освіти: кроки до успіху, нові горизонти сприйняття та взаєморозуміння осіб із розладами аутистичного спектру» для асистентів учителів закладів загальної середньої освіти.
Мета заходу полягала в ознайомленні асистентів із учнями, які мають порушення аутистичного спектру; окресленні алгоритму навчання (поетапні кроки зростання) успіху дітей з особливими освітніми потребами у їх діяльності; детальному аналізі психологічних особливостей учнів зазначеної категорії, зокрема їх сприйманні, мотивації, мислення, відчуттів, емоцій, розумінні себе та інших в соціальному середовищі.
У процесі спілкування з учасниками заходу, Оксана Жизномірська, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, кандидат психологічних наук, модератор, розпочала захід (привітання) та розкрила тему «Інклюзивний світ дитини: шкільні реалії та перспективи її життя».
Віталія Мушій, методист обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти Тернопільського ОКІППО розлого окреслила стратегії мислення асистента вчителя в інклюзивному середовищі та запропонувала валідні методики для осіб з РАС, які можна активно застосовувати у роботі з ними.
Лариса Шевчук, фахівець, практичний психолог комунальної установи Інклюзивно-ресурсного центру Кременецької міської ради розкрила психологічні особливості учнів із розладами аутистичного спектру та поділилася власним досвідом роботи (співпраця з батьками).
Юлія Скалій, консультант, практичний психолог комунальної установи Інклюзивно-ресурсного центру Кременецької міської ради запропонувала алгоритм (покрокова система) роботи асистента вчителя із зазначеною категорією учнів і охоче поділилася своїм досвідом (успіхи школярів) із учасниками заходу.
Тетяна Лебедович, психолог, логопед корекційної роботи, вчитель початкових класів, вихователь-методист Тернопільської спеціалізованої школи I-III ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов охарактеризувала емоційно-почуттєву сферу осіб із розладами аутистичного спектру та поділилася власним досвідом співпраці з такими учнями та їх батьками.
Людмила Говорушко, практичний психолог, асистент вихователя Чортківського ЗДО «Золота Рибка» окреслила мотиваційну (заохочувальна) сферу осіб з РАС та проаналізувала творчі здібності школярів зазначеної категорії.
Завершальною «нотою» позитивного спілкування, а також поетичного та емоційного піднесення стало неймовірне мовлення Раїси Обшарської (літераторка, поетеса, членкиня Національних спілок журналістів та письменників України, завідувачка Чортківського ЗДО «Золота Рибка»), яка запропонувала власну поетичну збірку щодо психологічного відновлення, емоційного «зцілення» ментального здоров’я для асистентів учителів, оскільки праця останніх є доволі складною, важливою, емоційно напруженою, із щоденними викликами в освітньому середовищі.
Висловлюємо щиру вдячність усім доповідачам та учасникам цієї зустрічі. Бажаємо для асистентів учителів міцного здоров’я, професійного зростання, впевненості у власних можливостях та емоційної підтримки від батьків, колег та адміністрації закладу, а також сподіваємося на подальшу співпрацю.
Немає коментарів:
Дописати коментар