пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Засідання інтервізійних груп для практичних псиих педагогів на тему «Інтервізія як метод навчання і професійної підтримки працівників психологічної служби»

 


29 листопада 2024 року відбулося чергове засідання інтервізійних груп для практичних психологів та соціальних педагогів на тему «Інтервізія як метод навчання і професійної підтримки  працівників психологічної служби». Цього разу засідання проводилося спільно з викладачами і студентами Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Метою роботи було визначення шляхів розв’язку актуальних питань, що стоять перед працівниками психологічної служби, оволодіння учасниками тренінгу новими техніками в процесі надання допомоги педагогам, здобувачам освіти та їхнім батькам, залучення працівників психологічної служби до інноваційних форм роботи з суб’єктами освітнього процесу.

У процесі конструктивної співпраці  було досягнуто синергетичного ефекту діяльності інтервізійної групи, напрацьовано ідеї щодо формування власного стилю професійної діяльності працівника психологічної служби.

понеділок, 14 жовтня 2024 р.

Проведено VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток професійної майстерності педагога в умовах нової соціокультурної реальності»



 
10-11  жовтня 2024 року у місті Тернополі проведено VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток професійної майстерності педагога в умовах нової соціокультурної реальності».
У роботі конференції взяли участь понад 300 науковців і практиків освітньої галузі. Зокрема, тези  на адресу оргкомітету надіслали 18 докторів наук і 77 кандидатів наук (докторів філософії) з України, Австрії, Туреччини, Латвії, Норвегії, Польщі і Китаю. Читати далі...

субота, 12 жовтня 2024 р.

Семінар на тему «Реалізація дидактичної інтеграції на основі взаємодії мистецтв і методів компаративістики у мистецькій освітній галузі Нової української школи»

 11 жовтня 2024 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet проведено семінар для  учителів мистецтва та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Реалізація дидактичної інтеграції на основі взаємодії мистецтв і методів компаративістики у мистецькій освітній галузі Нової української школи». Читати далі...

середа, 25 вересня 2024 р.

Супервізійна зустріч для соціальних педагогів закладів освіти «Ефективні методи інтервенції в роботі соціального педагога з учасниками освітнього простору»

 

Війна та агресивні воєнні дії несподівано увірвались у мирне життя дітей, що призвело до безлічі кризових ситуацій, які викликали сильні негативні емоційні переживання та реакції, з якими важко самостійно впоратися. Це зумовлює необхідність застосування ефективних методів допомоги в умовах посттравми, зокрема методів інтервенції, які є ефективними способами протидіяти таким викликам. Читати далі...

понеділок, 23 вересня 2024 р.

Формування емоційно-етичної компетентності педагогічних працівників Формування емоційно-етичної компетентності педагогічних працівників

 

Відповідно до плану роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти 20 жовтня 2024 року на платформі онлайн-сервісу Google Meet проведено друге засідання Школи професійного зростання педагогічних працівників «Формування емоційно-етичної компетентності педагогічних працівників». Читати далі...

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Засідання інтервізійної групи для практичних психологів опорних шкіл «Інтервізія як форма методичного супроводу професійного розвитку практичного психолога»



 

20 вересня  2024 року в ТОКІППО відбулося засідання інтервізійної групи для практичних психологів опорних шкіл «Інтервізія як форма методичного супроводу професійного розвитку практичного психолога» організоване та проведене кандидатом педагогічних наук, доцентом, в. о. завідувача кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти Кавецьким В. Є. Під час роботи було розглянуті актуальні питання  супервізійної підтримки працівників соціально-психологічної служби, проведені вправи, спрямовані на розвиток професійно важливих якостей практичних психологів. У професійному колі були обговорені проблемні ситуації, що виникають у процесі надання психологічної допомоги суб’єктам освітнього процесу та розглянуті можливі шляхи їх розв’язання. Фахівцями були напрацьовані пропозиції щодо подальшої організації роботи інтервізійної групи практичних психологів опорних шкіл.

понеділок, 9 вересня 2024 р.

Педагогічні читання на тему «Творчий олімп Олександра Довженка: сучасний погляд і актуальність кінофільмів кінорежисера (до 130-ї річниці від дня народження)».

 

06 вересня 2024 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet проведено педагогічні читання для учителів музичного мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Творчий олімп Олександра Довженка: сучасний погляд і актуальність кінофільмів кінорежисера (до 130-ї річниці від дня народження)». Читати далі...

пʼятниця, 30 серпня 2024 р.

Засідання інтервізійної групи для практичних психологів та соціальних педагогів на тему «Інтервізія як метод навчання і професійної підтримки працівників психологічної служби»


Відповідно до плану роботи науково-методичного тренінгового центру ТОКІППО 30 серпня 2024 року відбулося чергове засідання інтервізійної групи для практичних психологів та соціальних педагогів на тему «Інтервізія як метод навчання і професійної підтримки  працівників психологічної служби». Метою роботи було підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби; оволодіння новими техніками в процесі надання допомоги педагогам, здобувачам освіти та їхнім батькам, залучення працівників психологічної служби до інноваційних форм роботи з суб’єктами освітнього процесу.

У процесі конструктивної співпраці  проаналізовано структуру та динаміку сесії у партнерській супервізії (інтервізії); проаналізовано шляхи побудови конгруентних стосунків у системі «працівник психологічної служби – суб’єкт освітнього процесу в закладі освіти»; окреслено пріоритетні напрями  діяльності працівників психологічної служби в умовах воєнного стану. Практичні психологи і соціальні педагоги обмінялися досвідом щодо діяльності в умовах інклюзивного середовища а також взяли активну участь в пошуку шляхів розв’язання конкретних проблем що виникають в  практичній діяльності  працівників психологічної служби. Зустріч, як завжди, пройшла в невимушеній, дружній і щирій атмосфері.





пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Серпнева методична студія з іноземних мов у рамках серпневих методичних студій «Освіта задля Перемоги та розвитку: сучасні рішення і трансформації»


 22 серпня 2024 року у Тернопільському ОКІППО відбулась Серпнева методична студія з іноземних мов у рамках серпневих методичних студій «Освіта задля Перемоги та розвитку: сучасні рішення і трансформації». Тема зустрічі: Виклики і шляхи забезпечення організації іншомовного освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти Тернопільщини в 2024/2025 навчальному році. Читати далі...

Серпнева методична студія «Початкова освіта під час війни: виклики часу. Планування і організація освітнього процесу в 2024/2025 навчальному році»

 


22 серпня 2024 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася методична студія на тему «Початкова освіта під час війни: виклики часу. Планування і організація освітнього процесу в 2024/2025 навчальному році» у рамках серпневих методичних студій «Освіта задля перемоги: сучасні рішення та трансформації». Читати далі...

четвер, 22 серпня 2024 р.

Про проведення Серпневої методичної студії з математики «Математична освіта: головні акценти 2024/2025 навчального року»

 

21 серпня 2024 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти проведено методичну  студію з математики на тему «Математична освіта: головні акценти 2024/2025 навчального року»  у рамках Серпневих методичних студій ««Освіта задля Перемоги та розвитку: сучасні рішення та трансформації». Читати далі...

Про проведення Серпневої методичної студії з української мови і літератури, зарубіжної літератури у рамках Серпневих методичних студій з теми «Освіта задля Перемоги та розвитку: сучасні рішення і трансформація»

 21 серпня 2024 року у Тернопільському ОКІППО проведено Серпневу методичну студію з української мови і літератури, зарубіжної літератури «Мовно-літературна освітня галузь: державні стандарти, засоби й інструменти навчання, виклики сьогодення». Читати далі...

середа, 21 серпня 2024 р.

Методична студія для працівників психологічної служби області «Особливості діяльності працівників психологічної служби освітніх закладів у 2024/2025 н.р. в реаліях сьогодення»

 

20 серпня 2024 р. працівниками навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи організовано і проведено методичну студію (офлайн) для працівників психологічної служби області «Особливості діяльності працівників психологічної служби освітніх закладів у 2024/2025 н.р. в реаліях сьогодення». Читати далі...

вівторок, 20 серпня 2024 р.

Серпнева методична студія на тему «Особливості викладання навчальних предметів художньо-естетичного циклу в 2024/2025 н. р.»

 

20 серпня 2024 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти, на платформі сервісу відеоформату Google Meet, проведено Серпневу методичну студію з предметів художньо-естетичного циклу у рамках обласних Серпневих методичних студій «Освіта задля Перемоги та розвитку: сучасні рішення і трансформація» на тему «Особливості викладання навчальних предметів художньо-естетичного циклу в 2024/2025 н. р.». Читати далі...

Обласна методична студія «Особливості викладання та забезпечення якісного освітнього простору з фізичної культури у 2024/2025 навчальному році»


 19 серпня 2024 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбулась обласна методична  студія на тему  «Особливості викладання та забезпечення якісного освітнього простору з фізичної культури  у 2024/2025 навчальному році». Учасниками заходу були   консультанти ЦПРПП, працівники органів управління освітою місцевих територіальних громад,  керівники методичних об’єднань вчителів фізичної культури та  вчителі фізичної культури ЗЗСО області. Читати далі...

вівторок, 18 червня 2024 р.

Школа молодого вихователя закладу дошкільної освіти «ЧАС ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ»

 

Із метою формування професійних умінь і навичок молодих педагогів, відповідно до  вимог організації безпечного освітнього середовища в умовах сьогодення, ознайомлення з новими технологіями, методами, стратегіями навчання, 04 червня 2024 року на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet проведено ІІ заняття обласної Школи молодого вихователя закладів дошкільної освіти Тернопільської області «Час професійного зростання» на тему «Використання сучасних інноваційних інтернет-ресурсів для вдосконалення професійної майстерності вихователів». Модератор заходу Руслана Мельничук, методист відділу дошкільної та початкової освіти Тернопільського ОКІППО, ознайомила учасників обласного методичного заходу із планом роботи та налаштувала на активну взаємодію.   Читати далі...

вівторок, 11 червня 2024 р.

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми озеленення населених місць: освіта, наука, мистецтво формування ландшафту»

 

07 червня 2024 року відбулося виїзне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми озеленення населених місць: освіта, наука, мистецтво формування ландшафту» в м. Кременець на базі Кременецького ботанічного саду. Читати далі...

понеділок, 3 червня 2024 р.

Професійний діалог для працівників психологічної служби «Інформаційно-психологічний вплив на особистість під час війни»

 


29 травня 2024р. проведено професійний діалог для працівників психологічної служби  «Інформаційно-психологічний вплив на особистість під час війни».

Роботу діалогу розпочато вітальним словом Тетяни Магери, методиста, в.о.заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО.

Оксана Жизномірська, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, кандидат психологічних наук ТОКІППО висвітлила питання емоційної стійкості особистості як однієї з детермінант ефективної професійної діяльності в освітньому просторі. Читати далі...

середа, 22 травня 2024 р.

Онлайн-зустріч для вихователів груп подовженого дня

 


23 травня 2024 року за допомогою інтернет ресурсу Google Meet відбувся практикум присвячений темі «Соціально-емоційного розвитку і навчання молодших школярів».

Кавецький Віктор Євгенович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти акцентував увагу педагогів на психологічних особливостях соціально-емоційного розвитку молодших школярів в реаліях сьогодення. Читати далі...

понеділок, 20 травня 2024 р.

Освітній бранч ”Формування світоглядних орієнтирів учасників освітнього процесу”


  20  травня 2024 року відбувся  освітній бранч  ”Формування світоглядних орієнтирів учасників освітнього процесу”. Організатор заходу – Світозара Хома, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громаднської освіти ТОКІППО.

           Участь у заході  взяли консультанти ЦПР, які відповідають за питання виховної роботи та заступники директорів з виховної роботи. Читати далі... 

четвер, 16 травня 2024 р.

ІЗ ВСЕСВІТНІМ ДНЕМ ВИШИВАНКИ

 

 

Її шануймо всюди й повсякчас.

У горі й радості, в блаженстві й лихолітті,

Бо вишиванка всіх єднає нас,

Вкраїнців, що розкидані по світі!

Оксана Сметанюк

   16 травня 2024 року в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки, який цьогоріч пройде під гаслом «Вишиваємо Перемогу». Це особливе свято, яке щороку припадає на третій четвер травня, є міжнародним і покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Читати далі...

 

вівторок, 30 квітня 2024 р.

Бачити серцем: формування здорового безпечного освітнього середовища засобами STEM

 

26 квітня 2024 року відповідно до плану роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти у режимі відеоконференцій на платформі сервісу Google Meet лабораторією STEM-освіти проведено обласний методичний міст на тему: «Бачити серцем: формування здорового безпечного освітнього середовища засобами STEM». Читати далі...

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Психологічний фестиваль для практичних психологів освітніх закладів на тему «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни та повоєнного періоду»

 

24 квітня 2024 р. проведено психологічний фестиваль для практичних психологів освітніх закладів «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни та повоєнного періоду».

  Захід  приурочено Всеукраїнському Дню психолога з метою популяризації діяльності фахівців психологічної служби Тернопільської області в умовах воєнного стану та відзначення і вручення грамот за їх роботу. Читати далі...

вівторок, 23 квітня 2024 р.

Тренінг для учителів мистецтва та консультантів ЦПРПП на тему «Палітра творів мистецтва: шляхи реалізації на уроках мистецької освітньої галузі у 7 класі»

 

19 квітня 2024 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet проведено майстер-клас для  учителів мистецтва та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Палітра творів мистецтва: шляхи реалізації на уроках мистецької освітньої галузі у 7 класі». Читати далі...

понеділок, 22 квітня 2024 р.

Про засідання у педагогічній вітальні «Формування інституту наставництва у закладах загальної середньої освіти області»

 


  19 квітня 2024 року у Тернопільському ОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбулося засідання у педагогічній вітальні «Карта діяльності педагога: основні функції учителя у закладі загальної середньої освіти, шляхи удосконалення професійних компетентностей педагогічного працівника» Читати далі...

Про засідання у педагогічній вітальні учителів-інтернів «Якість освітньої діяльності педагогічного працівника: основні функції у закладі загальної середньої освіти, шляхи формування та розвитку професійних компетентностей»

 


 19 квітня 2024 року у Тернопільському ОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбулося засідання у педагогічній вітальні учителів-інтернів «Основні функції учителя у закладі загальної середньої освіти. Шляхи формування та розвитку професійних компетентностей педагогічного працівника». Читати далі...

пʼятниця, 19 квітня 2024 р.

Засідання творчої групи класних керівників закладів загальної середньої освіти області

 

6 квітня 2024 року відбулося засідання творчої групи класних керівників закладів загальної середньої освіти області «Медіатехнології як сучасні засоби реалізації викликів сьогодення у взаємодії педагога та школяра»,  організоване та проведене методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Оксаною Сесик.   Читати далі...

понеділок, 15 квітня 2024 р.

Про проведення засідання школи педагогічної майстерності учителів зі стажем роботи 2-3 роки з предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури

 

12 квітня 2024 року, відповідно до плану роботи,  в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти проведено засідання школи педагогічної майстерності  учителів зі стажем роботи 2-3 роки з предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури «Якість освітньої діяльності педагогічного працівника: шляхи удосконалення професійних компетентностей». Читати далі...

 

пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

Школа професійного зростання педагогічних працівників «Формування емоційно-етичної компетентності педагогічних працівників».

 


         Відповідно до плану роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти 29 березня 2024 року на платформі онлайн-сервісу Google Meet проведено перше засідання Школи професійного зростання педагогічних працівників «Формування емоційно-етичної компетентності педагогічних працівників».

         Мета заходу полягала в підвищенні рівня емоційної та етичної компетентності працівників освітніх закладів; аналізі технік самоусвідомлення, опануванні технологіями вибудови позитивного професійного іміджу сучасного педагога та напрацюванні власної індивідуальної харизми.

         Корман Марія Михайлівна доцент кафедри педагогіки та психології і інклюзивної освіти ТОКІППО, модератор заходу,  розкрила учасникам  засідання школи професійного зростання суть основних технік самоусвідомлення особистості, визначення формули власної ефективності, усвідомлення власних сильних і слабких сторін та можливої сфери впливу.

         За допомогою тренінгових методів учасники під керівництвом Корман М. М. визначили основні технології формування харизми, виявили ознак харизматичної особистості, визначили природу харизми, визначили  основні чинники власної особистості та кроки напрацювання харизми.

         Цікаво відбулась дискусія: Зірковий час педагога. Коли він наступає? Як не втрати можливість?

Під час дискусії учасники систематизували власний досвід перших хвилин організації роботи з класом, узагальнили свої знання в галузі управління учнями, засвоїли  конкретні  інструменти впливу, усвідомили межі і можливості власного управлінського впливу.

         На міні-лекції розглянули поняття внутрішньої і зовнішньої культури педагогічних працівників, обговорили де і як проявляються різні види нашої культури, які наслідки, як знайти баланс.

         Щиро вдячні всім учасникам заходу за активну співпрацю, професійне обговорення актуальних питань.